Opakowania, nadruki, dystrybucja..

Zarządzanie nowoczesnym magazynem – wózki widłowe elektryczne

 

Dobrze funkcjonujący magazyn wymaga sporej wiedzy i umiejętności planowania. Maszyny takie jak wózki widłowe elektryczne, oferowane przez autoryzowanych dystrybutorów np. http://www.lemarpol.eu mają za zadanie usprawniać składowanie towarów oraz ich transport. Są niezbędne w nowoczesnym magazynie, jednak jest to poważna inwestycja, którą należy dobrze przemyśleć.

 

  • Aby wózki widłowe spełniały swoje zadanie i nie stwarzały zagrożenia, przed zakupem powinniśmy dobrze rozplanować nasz magazyn i dokładnie określić jego specyfikę, ponieważ każdy typ wózków cechuje się innymi właściwościami i spełnia różne funkcje.
  • Musimy znać szerokość korytarzy w naszym magazynie oraz wysokość regałów w różnych miejscach, aby wózki widłowe elektryczne mogły się swobodnie przemieszczać i pracować z optymalną wydajnością.
    • Wysokość podnoszenia jest to wysokość górnej części wideł od podłoża. Jest ona określona w specyfikacji (odległość pomiędzy masztem wózka, a stropem nie może być mniejsza niż 50 centymetrów.
    • Szerokość korytarzy – elektryczne wózki widłowe muszą swobodnie przemieszczać pomiędzy regałami (minimalna odległość to po 25 milimetrów od prowadnic).
  • Nie w każdym przypadku sprawdzą się wózki akumulatorowe. W magazynach, gdzie składowane są ciężkie materiały, bardziej przydatne będą widlaki spalinowe, gdyż dopuszczalny udźwig w ich przypadku jest znacznie większy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *