Opakowania, nadruki, dystrybucja..

Schody kręcone, kręte czy spiralne?

 

Wszystkie trzy nawy brzmią bardzo podobnie, ale czy są pomiędzy nimi jakieś różnice? W przeciwieństwie do dwu- czy jednobiegowych, które charakteryzują się identyczną szerokością stopni schody kręte proponowane np. przez staco.pl/kraty/gratings/kraty-zgrzewane/schody-krete-ze-stopniami-z-krat-zgrzewanych składają się ze stopni o różnej szerokości, podobnie w przypadku schodów spiralnych.

 

Schody kręcone i kręte

 

te nazwy używane są często zamiennie. Odnoszą się do schodów opierających się na centralnie ustawionym słupie, dzięki czemu można idealnie wkomponować je w przestrzeń, jaką dysponujemy. Takie rozwiązanie jest idealne do niewielkich pomieszczeń, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Schody kręte nazywane są także ażurowymi, gdyż ze względu na otwartą konstrukcję, sprawiają wrażenie lekkich i dyskretnych. Idealnie wkomponują się w nowoczesne wnętrza, pasują do stylu minimalistycznego oraz loftowego. Schody tego typu są wykonywane są zarówno ze stali, drewna, jak i połączenia tych dwóch materiałów.

 

Schody spiralne

 

są wykonanie z elementów schodów zabiegowych lub na planie koła. Tak jak schody kręte składają się ze stopni różnej szerokości. Na ogół wykonuje się je z drewna i materiałów drewnopochodnych. Zabierają one sporo przestrzeni, jednak są niezwykle efektowne i odpowiednio wyeksponowane w dużym wnętrzu, będą się świetnie prezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *