Opakowania, nadruki, dystrybucja..

Ile kosztują systemy kominowe standardowe?

 

Wiele osób decyduje się na wybór standardowych systemów kominowych. Zwykle można je znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach, również na https://sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe/ są dostępne bardzo ciekawe modele. Wadą systemów kominowych standardowych jest to, że są przeznaczone do paliwa suchego, przez co używanie np. mokrego drewna może negatywnie wpłynąć na żywność tego komina. Jednak czy przez powinno się skreślać te systemy kominowe? Nic bardziej mylnego! Jednak zanim przejdziemy do omówienia wad i zalet tego rozwiązania, to przyjrzymy się temu ile trzeba zapłacić za kominy standardowe.

 

Systemy kominowe standardowe – rodzaj Wysokość Średnica Cena
Dymowy + 4 kanały wentylacyjne 12 m 180 1991
Dymowy + 4 kanały wentylacyjne 7 m 160 1229
Dymowy + 4 kanały wentylacyjne 6 m 200 1214
Dymowy + 4 kanały wentylacyjne 8 m 250 3745
Dymowy 9 m 200 1676

 

Ceny najprostszych konfiguracji są bardzo tanie, zaczynają się już od 1000 zł z delikatnym hakiem. A warto zwrócić uwagę na to, że systemy kominowe w wielu przypadkach są znacznie lepszym wyborem niż tradycyjne kominy.

 

 

Tylko jeżeli zdecydujesz się na wybór standardowych systemów kominowych, to pamiętaj o tym, że są one przeznaczone do suchego paliwa. W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do uszkodzenia komina, co zwłaszcza zimą nie jest pożądanym efektem. Warto mieć to na uwadze, ponieważ niestety wiele osób zdaje się ignorować ten fakt, a potem denerwują się one na producentów kominów obarczając ich odpowiedzialnością za swoje błędy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *