Opakowania, nadruki, dystrybucja..

Nie walcz ceną!

To będzie kolejny artykuł przeznaczony dla osób, które zajmują się projektowaniem hal stalowych. Wiele początkujących osób stara się walczyć ceną. Wydaje im się, że podnoszenie cen jest zarezerwowane dla art-building.com.pl/pl/hale-przemyslowe . Jednocześnie w tym artykule pokażę Ci, że walka cenowa może być dla Ciebie najgorszym błędem, który zniechęci Cię do pracy.

Dlaczego nie warto walczyć ceną?

Projektowanie hal stalowych jest wymagającym zajęciem. Przede wszystkim musisz to zrobić dobrze. W przeciwnym wypadku nawet najniższe ceny nie obronią twojej pozycji na rynku. Natomiast ciągłe obniżanie cen sprawi, że będziesz całymi dniami projektował hale stalowe i nie będziesz miał czasu dla siebie. To z kolei sprawi, że znienawidzisz prace, którą wykonujesz.

Dodatkowo pamiętaj, ze trafiasz do przedsiębiorców ze swoją ofertą. A oni wiedzą, że dobrej jakości usługi kosztują. Dlatego też czasem po podwyższeniu swoich cen zdobędziesz więcej klientów na usługi projektowania hal ze stali. Tak właśnie działa rynek.

Ponadto walka ceną ma jeszcze jedną wadę – zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał niższe ceny. Dlatego też nie próbuj nawet konkurować ceną, ponieważ jest to droga w przepaść. Zarówno na rynku projektowania hal stalowych jak i w każdej innej branży.

Dlatego jeżeli chcesz wytrwać długo na rynku, to pamiętaj, że cena ma znaczenie. Oczywiście jeżeli walczysz o pierwszych klientów, to możesz trochę opuścić ceny. Jednak to ma być chwilowe! Potem, gdy już masz co wpisać do swojego portfolio to podnieś ceny projektowania hal stalowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *